Filologia angielska

Filologia angielska jest dziś popularnym kierunkiem i to nie tylko wśród przyszłych nauczycieli. Dzisiejszy rynek pracy wymaga, aby pracownicy biegle posługiwali się językiem angielskim.   Pracodawcy chętnie sięgają po absolwentów tego kierunku, z uwagi na fakt, iż łatwiej nauczyć kogoś biznesu niż języka. Na opanowanie języka obcego potrzeba zazwyczaj kilku, kilkunastu lat intensywnej nauki, biznesu można nauczyć się w kilka miesięcy. Aby dostać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, wymagana jest oczywiście obrona pracy licencjackiej po angielsku, którą należy własnoręcznie sporządzić.

Praca jest dowodem na opanowanie przez studenta języka w stopniu dostatecznym, ponadto weryfikuje autora pod kątem poprawności realizacji tematu, trafności wniosków i dokonywanych spostrzeżeń. Tematyka prac licencjackich po angielsku bywa bardzo różna.

Ponieważ są to zazwyczaj proste prace tematy, bywają czasem banalne, dotyczą popularnych filmów, książek znanych pisarzy, zarówno polskich, jak i brytyjskich, czy też amerykańskich, sławnych ludzi, problemów ogólnoświatowych, takich jak rasizm, znanych polityków, mody etc.

Prace licencjackie po angielsku charakteryzują się raczej prostym językiem. Jak w przypadku wszystkich innych prac dyplomowych, ważne, aby pisać na temat, który nas interesuje, gdyż praca zajmie nam mniej czasu, a jej przygotowanie będzie przyjemniejsze.

Filologia angielska – perspektywy zawodowe po ukończeniu kierunku.

Filolodzy angielscy z pewnością znajdą pracę w szkołach językowych. Mogą oni również samodzielnie udzielać korepetycji z języka angielskiego. Inną dla nich opcją jest praca w szkole. Filolodzy angielscy mogą również pracować w biznesie. Obecnie Polska posiada wiele firm o zasięgu międzynarodowym. Angliści mogą pracować również w branży finansowej.

Korporacje potrzebują osób, które biegle posługują się angielskim. Często są to stanowiska o charakterze sprzedażowym lub księgowym. Warto tu zwrócić uwagę na swoje kompetencje. Warto oprócz perfekcyjnej znajomości języka, mieć również wiele innych kompetencji.

Mogą to być kompetencje z zakresu informatyki lub sprzedaży. Dzięki temu będziemy mieć potencjalnie większe możliwości zawodowe. Należy pamiętać, że w ciągu całego życia trzeba możliwe, że będziemy zmuszeni wielokrotnie zmieniać pracę.

Dodaj komentarz