Metoda Helen Doron może być ciekawym zagadnieniem na temat pracy magisterskiej z Anglistyki. W poniższym tekście zaprezentujemy, jak napisać swoją pracę dyplomową, o tym właśnie zagadnieniu. Jak mawiała Agatha Christie „jeśli się zna metodę i logikę, można osiągnąć wszystko”! Znajomość założeń, na których bazuje ta metoda może pomóc Tobie w Twojej karierze!
W pierwszym rozdziale pracy magisterskiej z Anglistyki trzeba z reguły przedstawić rozmaite definicje, które są przydatne w poznaniu „problematyki badawczej”. Na pewno trzeba tutaj sprecyzować, czym tytułowe zagadnienie. Metoda Helen Doron to metoda audiowizualna, która polega głównie na wielokrotnym słuchaniu tła w języku polskim. Po tym etapie dochodzi do tak zwanego „wzmocnienia”, które wykonuje się za pomocą filmów, piosenek, specjalistycznych aplikacji edukacyjnych oraz innych mediów bazujących na dźwięku. Metoda ta w dużym stopniu bazuje na naśladownictwie. Metoda ta została stworzona przez brytyjską nauczycielkę Helen Doron i jest to metoda dla osób uczących się głównie w wieku 3-19 lat.
Kolejne rozdziały pracy magisterskiej z Anglistyki – jak je z powodzeniem pisać?
Po części teoretycznej czas na część badawczą Twojej pracy magisterskiej z Anglistyki. Tutaj warto byłoby przeanalizować jakąś grupę osób, które uczą się metodą Helen Doron. Przykładowo możesz tutaj wykorzystać badanie ankietowe bądź też wywiad bezpośredni. Generalnie staraj się wykonywać takie badania, które bedą prowadzić do uzyskania przez Ciebie wyników liczbowych. Argumenty, które poparte są precyzyjnymi liczbami, są zawsze konkretne, trudne do podważenia i przekonujące. Mając odpowiednie liczny, będziesz mógł wykorzystać statystykę, aby wychwycić wszelkie zależności oraz trendy między zmiennymi. „Liczba jest istotą wszystkich rzeczy”, jak mawiał Pitagoras, także w szeroko pojętej działalności naukowej.
Ostatni dział Twojej pracy magisterskiej z Anglistyki powinieneś przeznaczyć na odpowiednie podsumowanie. W nim zawrzesz wszelkie wnioski dotyczące Twojej pracy dyplomowej. Poza tym warto w tym rozdziale przedstawić Twoje refleksje odnoście metody Helen Doron. Przykładowo możesz tutaj napisać, jaką Twoim zdaniem ta metoda ma przyszłość. Czy zdominuje ona inne metody, czy też zostanie wyparta? Im więcej zawrzesz w tym rozdziale konkretnych wniosków i ciekawych refleksji, tym lepiej dla Twojego tekstu naukowego.
Metoda Helen Doron – finalne konkluzje
Tworzenie pracy magisterskiej z Anglistyki o metodzie Helen Doron może być dla Ciebie bardzo ciekawym doświadczeniem. Szczególnie jeśli planujesz zostać nauczycielem języka angielskiego i interesują Ciebie różne sposoby nauczania tego języka. Jak słusznie mawiał Blaise Pascal „przeszłość i przyszłość są naszymi środkami – tylko przyszłość jest celem”. Twoja praca dyplomowa powinna stanowić dla Ciebie wstęp do tych rzeczy, którymi chcesz się zajmować zawodowo.