Listy motywacyjne po angielsku (application letters) są bardzo ważne podczas procesu rekrutacji. To właśnie w nich uzasadniasz, dlaczego chcesz pracować na wybranych stanowiskach. Poniżej podpowiemy, w jaki sposób je pisać.

Dobry list motywacyjny po angielsku (application letter) musi być przede wszystkim doskonały pod względem językowym. Dobrym pomysłem jest napisanie tego typu tekstu po polsku, a następnie danie go tłumaczenia. Jeśli Twoje umiejętności na to pozwalają, możesz oczywiście od początku pisać tego typu tekst samodzielnie.

Dobry list motywacyjny po angielsku może pomóc Tobie w karierze!

Jeśli kwestie językowe mamy już omówione, to czas przejść do sedna listu motywacyjnego po angielsku (Application Letter), czyli do jego treści. Tutaj, jak sama nazwa tworzonego tekstu wskazuje, musisz zmotywować swojego pracodawcę do tego, aby zatrudnił właśnie Ciebie. Wskaż więc swoje atuty oraz doświadczenie wyniesione z poprzednich prac.

“Dobre słowo otwiera żelazne wrota”. Przysłowie osmańskie

Jak wskazywał Nicollo Machiavelli, umiejętności retoryczne, często sprowadzają się do potwierdzania swoich racji przykładami z przeszłości. Staraj się więc wskazywać w liście motywacyjnym po angielsku te zdarzenia z Twojej przeszłości, które świadczą o Twoich atutach. Oczywiście mowa tutaj o takich Twoich walorach, które będą przydatne na stanowisku, o które się ubiegasz.

List motywacyjny po angielsku powinien podkreślać Twoje mocne strony!

Jeśli nie możesz poszczycić się odpowiednim doświadczeniem, to zawsze możesz położyć większy akcent na Twój potencjał. Przykładowo, jeśli chcesz pracować w rachunkowości i nie masz w niej doświadczenia, to zawsze możesz się powołać na Twoje umiejętności matematyczne, potwierdzone wynikami ze szkoły bądź studiów. Ewentualnie możesz napisać o swojej pasji w zakresie finansów.

Tworzenie listu motywacyjnego po angielsku – wskazówki.

Poza tym w swoim liście motywacyjnym po angielsku możesz zawrzeć rozmaite obietnice, które będą składać się na atrakcyjną wizję przyszłości, dla osoby, która może Ciebie zatrudnić. Tego typu działanie, jest znane z szeroko pojętej polityki. Obietnica rozmaitych korzyści jest czynnikiem silnie motywującym. Przykładowo możesz obiecać swojemu potencjalnemu pracodawcy gotowość do wytężonej pracy, za skromniejsze na początku pieniądze. Możesz również napisać, że błyskawicznie się uczysz, dzięki czemu błyskawicznie się przystosujesz do wszystkich swoich obowiązków.

Pisanie tekstów po angielsku
Zlecenie napisania list motywacyjnego po angielsku zawsze możesz zlecić profesjonalistom!

Oczywiście to tylko parę porad odnośnie do pisania listów motywacyjnych po angielsku. Jak wiadomo, inaczej powinien wyglądać list motywacyjny na stanowisko sprzedawcy, a inaczej w przypadku programisty. Najlepiej poczytać parę specjalistycznych książek odnośnie listów motywacyjnych, aby tworzyć lepsze teksty tego typu.

Listy motywacyjne po angielsku (application letters) – parę refleksji.

Listy motywacyjne po angielsku (application letters) to dla wielu ludzi spore wyzwanie. Jeśli piszesz obecnie tego typu tekst i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie najlepszych ekspertów, to zgłoś się do nas! Jesteśmy legalnie działająca firmą, która tworzy profesjonalne teksty po angielsku od lat. Chętnie napiszemy dla Ciebie application letter, który najlepiej podkreśli zarówno Twoje atuty, jak i potencjał. Cena naszych usług jest kwestią do uzgodnienia.

Dobry list motywacyjny po angielsku powinien być przekonujący i poprawny gramatycznie!

Jeszcze jedna ważna rzecz! Wiadomo, że w ferworze walki o lepszą pracę, wysyła się często dużą ilość listów motywacyjnych. Warto prowadzić w danym pliku spis aplikacji, które wysłałeś do danych firm. Chodzi o to, byś nie stracił orientacji w swoich aplikach o pracę. Dzięki takiemu plikowi będziesz panować nad treściami, które wysyłasz potencjalnym pracodawcom. Pogubienie się w aplikacjach o pracę i chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne może spowodować rekrutacyjną porażkę. Innymi słowy, musisz mieć rozeznanie w treściach, jakie wysyłasz, do danych firm.

„Najgorszy atrament jest lepszy od najlepszej pamięci”. egipskie przysłowie

Na podstawie tego pliku będziesz wiedzieć, jakie treści motywacyjne przesłałeś danemu pracodawcy. Tego typu plik na pewno pomoże Tobie w poszukiwaniu wymarzonego miejsca pracy. Aby czymś zarządzać, trzeba to monitorować. Nie inaczej jest w przypadku aplikacji o prace.

Jeśli piszesz obecnie swój list po angielsku i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to napisz lub zadzwoń do nas już dziś!!!
Teksty po angielsku na zamówienie

Dodaj komentarz