Listy motywacyjne po angielsku (application letters) są bardzo ważne podczas procesu rekrutacji. To właśnie w nich uzasadniasz, dlaczego chcesz pracować na wybranych stanowiskach. Poniżej podpowiemy, w jaki sposób je pisać.

Dobry list motywacyjny po angielsku (application letter) musi być przede wszystkim doskonały pod względem językowym. Dobrym pomysłem jest napisanie tego typu tekstu po polsku, a następnie danie go tłumaczenia. Jeśli Twoje umiejętności na to pozwalają, możesz oczywiście od początku pisać tego typu tekst samodzielnie.

Jeśli kwestie językowe mamy już omówione, to czas przejść do sedna listu motywacyjnego po angielsku (Application Letter), czyli do jego treści. Tutaj, jak sama nazwa tworzonego tekstu wskazuje, musisz zmotywować swojego pracodawcę do tego, aby zatrudnił właśnie Ciebie. Wskaż więc swoje atuty oraz doświadczenie wyniesione z poprzednich prac.

Jak wskazywał Nicollo Machiavelli, umiejętności retoryczne, często sprowadzają się do potwierdzania swoich racji przykładami z przeszłości. Staraj się więc wskazywać w liście motywacyjnym po angielsku te zdarzenia z Twojej przeszłości, które świadczą o Twoich atutach. Oczywiście mowa tutaj o takich Twoich walorach, które będą przydatne na stanowisku, o które się ubiegasz.

Jeśli nie możesz poszczycić się odpowiednim doświadczeniem, to zawsze możesz położyć większy akcent na Twój potencjał. Przykładowo, jeśli chcesz pracować w rachunkowości i nie masz w niej doświadczenia, to zawsze możesz się powołać na Twoje umiejętności matematyczne, potwierdzone wynikami ze szkoły bądź studiów. Ewentualnie możesz napisać o swojej pasji w zakresie finansów.

Poza tym w swoim liście motywacyjnym po angielsku możesz zawrzeć rozmaite obietnice, które będą składać się na atrakcyjną wizję przyszłości, dla osoby, która może Ciebie zatrudnić. Tego typu działanie, jest znane z szeroko pojętej polityki. Obietnica rozmaitych korzyści jest czynnikiem silnie motywującym. Przykładowo możesz obiecać swojemu potencjalnemu pracodawcy gotowość do wytężonej pracy, za skromniejsze na początku pieniądze. Możesz również napisać, że błyskawicznie się uczysz, dzięki czemu błyskawicznie się przystosujesz do wszystkich swoich obowiązków.

Oczywiście to tylko parę porad odnośnie do pisania listów motywacyjnych po angielsku. Jak wiadomo, inaczej powinien wyglądać list motywacyjny na stanowisko sprzedawcy, a inaczej w przypadku programisty. Najlepiej poczytać parę specjalistycznych książek odnośnie listów motywacyjnych, aby tworzyć lepsze teksty tego typu.

Listy motywacyjne po angielsku (application letters) – parę refleksji.

Listy motywacyjne po angielsku (application letters) to dla wielu ludzi spore wyzwanie. Jeśli piszesz obecnie tego typu tekst i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie najlepszych ekspertów, to zgłoś się do nas! Jesteśmy legalnie działająca firmą, która tworzy profesjonalne teksty po angielsku od lat. Chętnie napiszemy dla Ciebie application letter, który najlepiej podkreśli zarówno Twoje atuty, jak i potencjał. Cena naszych usług jest kwestią do uzgodnienia.

Jeszcze jedna ważna rzecz! Wiadomo, że w ferworze walki o lepszą pracę, wysyła się często dużą ilość listów motywacyjnych. Warto prowadzić w danym pliku spis aplikacji, które wysłałeś do danych firm. Chodzi o to, byś nie stracił orientacji w swoich aplikach o pracę. Dzięki takiemu plikowi będziesz panować nad treściami, które wysyłasz potencjalnym pracodawcom. Pogubienie się w aplikacjach o pracę i chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne może spowodować rekrutacyjną porażkę. Innymi słowy, musisz mieć rozeznanie w treściach, jakie wysyłasz, do danych firm.

Na podstawie tego pliku będziesz wiedzieć, jakie treści motywacyjne przesłałeś danemu pracodawcy. Tego typu plik na pewno pomoże Tobie w poszukiwaniu wymarzonego miejsca pracy. Aby czymś zarządzać, trzeba to monitorować. Nie inaczej jest w przypadku aplikacji o prace.

Dodaj komentarz