Filologia angielska

Filologia Angielska jest dziś popularnym kierunkiem i to nie tylko wśród przyszłych nauczycieli. Dzisiejszy rynek pracy wymaga, aby pracownicy biegle posługiwali się językiem angielskim.   Pracodawcy chętnie sięgają po absolwentów tego kierunku, z uwagi na fakt, iż łatwiej nauczyć kogoś biznesu niż języka.

Na opanowanie języka obcego potrzeba zazwyczaj kilku, kilkunastu lat intensywnej nauki, natomiast biznesu można nauczyć się w kilka miesięcy. Aby dostać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, wymagana jest oczywiście obrona pracy licencjackiej po angielsku, którą należy własnoręcznie sporządzić.

Filologia Angielska jest kierunkiem niezwykle perspektywicznym.

Napisanie licencjatu po angielsku jest dowodem na opanowanie przez studenta języka w stopniu dostatecznym, ponadto weryfikuje autora pod kątem poprawności realizacji tematu, trafności wniosków i dokonywanych spostrzeżeń. Tematyka prac licencjackich po angielsku bywa bardzo różna.

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Ludwig Wittgenstein

Ponieważ są to zazwyczaj proste prace tematy, bywają czasem banalne, dotyczą popularnych filmów, książek znanych pisarzy, zarówno polskich, jak i brytyjskich, czy też amerykańskich, sławnych ludzi, problemów ogólnoświatowych, takich jak rasizm, znanych polityków, mody etc.

Filolog Angielski może liczyć na atrakcyjne oferty pracy.

Prace licencjackie po angielsku charakteryzują się raczej prostym językiem. Jak w przypadku wszystkich innych prac dyplomowych, ważne, aby pisać na temat, który Ciebie interesuje, gdyż praca zajmie Tobie wówczas mniej czasu, a jej przygotowanie będzie przyjemniejsze.

Filologia Angielska – perspektywy zawodowe po ukończeniu kierunku.

Filolodzy angielscy z pewnością znajdą pracę w szkołach językowych. Mogą oni również samodzielnie udzielać korepetycji z języka angielskiego. Inną dla nich opcją jest praca w szkole publicznej. Filolodzy angielscy mogą również pracować w biznesie. Obecnie Polska posiada wiele firm o zasięgu międzynarodowym. Angliści mogą pracować również w branży finansowej.

Praca dyplomowa z Filologii Angielskiej może być początkiem Twojego własnego biznesu.

Korporacje potrzebują osób, które biegle posługują się angielskim. Często są to stanowiska o charakterze sprzedażowym lub księgowym. Warto tu zwrócić uwagę na swoje kompetencje. Warto oprócz perfekcyjnej znajomości języka, mieć również wiele innych kompetencji.

“Ktokolwiek pragnie ciągłego sukcesu, musi zmieniać postępowania zgodnie z czasami”. Niccolò Machiavelli

Mogą to być kompetencje z zakresu informatyki lub sprzedaży. Dzięki temu będziesz mieć potencjalnie większe możliwości zawodowe. Należy pamiętać, że w ciągu całego życia możliwe, że będziesz zmuszony wielokrotnie zmieniać pracę.

Jeśli piszesz obecnie swoją pracę dyplomową po angielsku i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy!
Wzory prac dyplomowych po angielsku

Dodaj komentarz